Проведення майстер – класу по декупажу


Організатор : Яворівська ЦРДБ


Дата початку: 20.11


Дата завершення: 20.11


Час початку: 10:00


Час завершення: 12:00


Місце проведення заходу: Яворівська ЦРДБ


Опис :

Проведення майстер – класу по декупажу у Яворівській ЦРДБ

Сьогодні мало хто має уявлення про те, що собою представляє такий вид рукоділля як декупаж, які його особливості і де він застосовується. Декупаж (Decoupage або découpage) — це мистецтво прикраси предметів шляхом наклеювання елементів з кольорового паперу, древній вид мистецтва, який зародився ще в XII столітті. Китайські селяни таким чином декорували меблі. А крім вирізаних картинок з тонкої барвистої папери, стали покривати її лаком, щоб виглядало, як розпис. Потім разом з гарними меблями до Європи потрапила і ця техніка.

20 листопада 2013 р. у Яворівській районній бібліотеці для дітей було проведеномайстер – клас по декупажу, для учнів 4-х класів Яворівської СЗШ І –ІІІ ступенів. Майстер – клас провела майстриня Маковецька Ольга Михайлівна та її онучка Людмила, які ознайомили дітей і дали практичні навички з цієї дивовижної техніки. Сьогодні найпопулярніший матеріал для декупажу - це тришарові серветки. Звідси й інша назва - «серветкова техніка». Застосування може бути абсолютно безмежним - посуд, книги, шкатулки, свічки, судини, музичні інструменти, горщики для квітів, флакони, меблі, взуття і навіть одяг.

Дітям роздали заготовлені і попередньо придбані однакові тарілочки і вирізані дрібні елементи з серветки. Видавили акрил і клей в однакових пропорціях, розмішали до однорідної консистенції і пензликом нанесли на дно блюдець. Підсушили з допомогою фену. Декупажні серветки мають три шари, два з них ми відділили, а тонкий з кольоровим візерунком приложили по контуру на місце попереднього нанесення основи. Пензлем набравши клею, починаючи з середини серветки, нанесли клей, добре пропитавши серветку. Висушили. Спонжиком набрали трішки золотистого акрилу, і прикрасили тарілочку. Висушили і покрили швидкосохнущим глянцевим лаком. Декоративна тарілочка готова.

Це досить незвичайне заняття і це робить декупаж ще більш привабливим, погодьтеся, робити те, що багато не вміють — це приємно, в першу чергу, для себе, а по-друге, можна потім приємно дивувати саме тих, хто не чув про цю техніку. Діти задоволені, в піднесеному настрої, прибравши робоче місце, покинули стіни Яворівської центральної районної бібліотеки для дітей.

Проведення майстер – класу по декупажу у Яворівській ЦРДБПроведення майстер – класу по декупажу у Яворівській ЦРДБПроведення майстер – класу по декупажу у Яворівській ЦРДБПрацівники Яворівської ЦРДБ разом з дітьми поринули у дивовижну техніку - декупажуПроведення майстер – класу по декупажу у Яворівській ЦРДБДіти задоволені – декоративна тарілочка готова