Історія Яворівської районної бібліотеки

З висоти бурхливих і виснажливих шести віків на Яворів дивиться його історія. А перші письмові згадки - записи про нього з’явилися лише в другій половині XIV століття. Саме 1376 рік і вважається датою народження Яворова. Історія міста, як і краю, походить, за однією версією, від яворових лісів, за іншою – від легендарного княжича Явора, про якого згадується в давньоруських хроніках XIII-XIV століття.

В 1944 році в жовтні була створена Центральна районна бібліотека, яка займала одну кімнату.

Книги до бібліотеки поступали із Старицької військової частини, що передав бібліотеці шклівський священик, який під час війни зберіг їх у церкві, а також з хати читальні НД м. Яворова, які зберіг у підвалах банку касир банку Левицький С.Л.

Комплектувалася бібліотека книгами з Росії, які пересилалися поштою. Переважно – це була галузева література російською мовою.

Завідувала бібліотекою Киселевич О.О. до кінця 1945 року, а тоді відставний офіцер Федоров почав вести інвентарні книги бібліотечного фонду.

1947 році на цю посаду була призначена Мацелюх О.С. На цей час книжковий фонд бібліотеки становив 3017 книг і 11 назв газет.

1948 році бібліотека була перенесена в інше приміщення, там також відкрили і дитячу бібліотеку.

1949 році в бібліотеці працювало чотири працівники. Із збільшенням книжкового фонду у 1951 році бібліотеку переносять у жилий будинок, а дитяча бібліотека залишалася в даному приміщенні. Завідувала на цей час бібліотекою Веткіна Т.О.

В 1958 році знову бібліотеку переносять в інший жилий будинок. А в 1962 році бібліотека вже зайняла своє постійне місце, де знаходиться по даний час в міському Народному домі, де тоді знаходилися склади. Склади забрали і відремонтували Народний дім.

В цей час вже літературою почали комплектуватися з бібколектора. Їздили до Львова підбирали літературу для районної бібліотеки і сільських бібліотек і самі привозили. На даний час завідувала бібліотекою Литвиненко А.П., а з 1963 року на цю посаду призначили Русяєву М.М.

В кінці 1979 року була створена централізована бібліотечна система , в яку входило 89 бібліотек-філіалів.

В ЦРБ було створено відділи: обслуговування, методично-бібліографічний, комплектування і обробки літератури, єдиного фонду.

У 1980 році директором ЦБС було призначено Мерещук Л.М. З 1984 року цю посаду займала Пісоцька П.О. У 1992 році на посаду директора ЦБС призначена Лялюк М.С. З 2007 року на посаду директора Яворівської ЦБС призначено Марків М.П.

Книжковий фонд ЦРБ на 1 січня 2011 року становить 32461 книг. Обслуговує бібліотека 3128 користувачів.

Кiлькiсть переглядiв: 367

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.